اخبار, اخبار تکنولوژی

معرفی اندروید ۱۲ Snow Cone

android-12-snow-cone

اندروید ۱۲ Snow Cone جدیدترین نسخه سیستم عامل موبایل گوگل برای گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها است که در اکتبر 2021 منتشر شد. این سیستم با مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید ارائه می‌شود که برای بهبود تجربه کاربر و ارائه امنیت و حریم خصوصی بهتر طراحی شده‌اند.

یکی از قابل توجه ترین تغییرات در اندروید ۱۲ Snow Cone، زبان طراحی جدید به نام «Material You» است. این زبان طراحی به کاربران اجازه می‌دهد تا رابط دستگاه خود را با انتخاب یک پالت رنگ سفارشی شخصی‌سازی کنند، که سپس در کل سیستم‌عامل، از آیکون‌ها تا تصاویر پس‌زمینه و موارد دیگر اعمال می‌شود. نتیجه یک تجربه کاربری منسجم تر و شخصی تر است.

یکی دیگر از آپدیت های مهم اندروید ۱۲ Snow Cone اضافه شدن ویژگی های جدید حریم خصوصی و امنیتی است. این سیستم عامل اکنون شامل یک داشبورد حریم خصوصی است که به کاربران امکان می دهد ببینند کدام برنامه ها به چه داده هایی در دستگاه خود دسترسی دارند و همچنین کنترل دقیق تری بر مجوزهای برنامه ارائه می دهد. به عنوان مثال، کاربران اکنون می توانند به یک برنامه اجازه دسترسی به موقعیت مکانی خود را تنها زمانی که برنامه باز است، به جای اینکه همیشه به آن دسترسی داشته باشند، بدهند.

اندروید 12 همچنین کنترل‌های رسانه جدیدی را معرفی می‌کند که کنترل پخش صدا از برنامه‌های مختلف را برای کاربران آسان‌تر می‌کند. اکنون کنترل ها در پانل تنظیمات سریع ظاهر می شوند، بنابراین کاربران می توانند به راحتی بین منابع مختلف صوتی و دستگاه های پخش جابجا شوند.

از نظر عملکرد، اندروید ۱۲ Snow Cone شامل چندین بهینه سازی است که هدف آن سریعتر کردن و پاسخگویی بیشتر سیستم عامل است. به عنوان مثال، سیستم عامل اکنون از یک سیستم انیمیشن جدید استفاده می کند که تأخیر را کاهش می دهد و باعث می شود رابط کاربری نرم تر و روان تر به نظر برسد. علاوه بر این،اندروید ۱۲ Snow Cone  ویژگی جدیدی به نام «صدای هپتیک-کوپل شده» را معرفی می‌کند که بازخورد لمسی را با پخش صدا برای تجربه‌ای فراگیرتر همگام‌سازی می‌کند.

ویژگی های اندروید ۱۲ Snow Cone

1- Material You Design – اندروید 12 زبان طراحی جدیدی را به ارمغان می آورد که بر رابط های شخصی سازی شده و قابل تنظیم تمرکز دارد. کاربران اکنون می توانند یک پالت رنگ سفارشی را انتخاب کنند که با کاغذ دیواری آنها مطابقت داشته باشد و سیستم به طور خودکار طرح رنگ را در سراسر رابط کاربری تطبیق می دهد.

2- بهبود ویژگی‌های حریم خصوصی – اندروید 12 کنترل‌های حریم خصوصی دقیق‌تری را معرفی می‌کند، از جمله توانایی دیدن اینکه کدام برنامه‌ها به میکروفون و دوربین شما دسترسی دارند و امکان لغو آن مجوزها.

3- اسکرول اسکرین شات – کاربران اکنون می توانند از مقالات طولانی یا صفحات وب اسکرین شات های پیمایشی بگیرند که به صورت خودکار در یک تصویر به هم متصل می شوند.

4- اعلان های پیشرفته – اندروید 12 یک سایه اعلان بازطراحی شده با آیکون های بزرگتر و گروه بندی بهبود یافته اعلان های مرتبط را به ارمغان می آورد.

5- حالت یک دست – اندروید 12 شامل یک حالت جدید با یک دست است که استفاده از گوشی را تنها با یک دست آسان می کند.

6- چرخش خودکار هوشمندتر – اندروید 12 ویژگی جدیدی را معرفی می کند که از دوربین جلو برای تشخیص جهت چهره شما استفاده می کند و جهت صفحه نمایش را بر این اساس تنظیم می کند.

7- هاپتیک بهبودیافته – اندروید 12 یک API جدید برای بازخورد لمسی معرفی می کند که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا الگوهای ارتعاشی فراگیرتر و ظریف تر ایجاد کنند.

8- بهبود عملکرد – اندروید 12 تعدادی بهبود عملکرد از جمله زمان راه‌اندازی سریع‌تر برنامه، بهبود مدیریت حافظه و مدیریت بهتر انرژی را به همراه دارد.

در نهایت، اندروید 12 شامل طیف وسیعی از پیشرفت‌ها و به‌روزرسانی‌های کوچک‌تر است، مانند پشتیبانی بهتر از دستگاه‌های تاشو و دو صفحه‌نمایش، ویژگی‌های جدید دسترسی و موارد دیگر.

در خاتمه، اندروید 12 یک به روز رسانی قابل توجه برای سیستم عامل موبایل گوگل است که طیف وسیعی از ویژگی ها و پیشرفت های جدید را به همراه دارد که تجربه کاربر را بهبود می بخشد و امنیت و حریم خصوصی بهتری را ارائه می دهد. چه از یک دستگاه قدیمی‌تر یا جدید استفاده کنید، اندروید 12 قطعا ارزش بررسی را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *