logo-hamrah-macan
warranty-banner-page

مرکز خدمات و گارانتی

اصطلاح گارانتی به معنی ضمانت و تعهد است، یعنی شخصی که خدماتی را ارائه می‌دهد و یا محصولی را به فروش می‌رساند به شخص مقابل تضمین می‌دهد که اگر این محصول دچار مشکل شد حاضر به تعمیر‌گوشی، تعویض کالا و یا پرداخت مبلغ خواهد شد. البته لازم به ذکر است که مدت زمان گارانتی اکثر شرکت‌های همکار ۱۸ ماه بوده، اما ماکان سرویس جهت رفاه حال مشتریان خود ۲ ماه بیشتر یعنی ۲۰ ماه، تمامی محصولات خود را گارانتی می کند.

شرایط گارانتی و ابطال گارانتی

هر شرکت، با توجه قوانین و مقررات داخلی و همچنین کشوری، یک سری شرایط برای گارانتی محصولات ارائه شده توسط خود را در نظر خواهد گرفت. کافیست برای مشاهده شرایط گارانتی ماکان سرویس نیز، بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

heading-dots

روند درخواست گارانتی محصولات

جهت آگاهی از نحوه ثبت دستگاه و گارانتی محصولات، کافیست بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

شرایط گارانتی ماکان سرویس

۱- مشترکین ماکان سرویس برای رفع خرابی‌ها، خسارات و مشکلاتی که مشمول موارد ۲۰ ماهه‌ی گارانتی باشد هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند. (ارسال و ارجاع کالا برای مشتریان رایگان است.)

۲- چنانچه به هر دلیلی زمان انتظار برای تعمیر بیش از ۳ روز کاری به‌طول بینجامد، با اعلام نیاز از سوی مشتری، ماکان سرویس یک دستگاه به‌صورت امانی در اختیار مشترک خود قرار می-دهد.

‌۳-اگر پس از کارشناسی فنی و تشخیص مهندسین ماکان سرویس، اطمینان حاصل شود که دستگاه تلفن همراه غیرقابل تعمیر است و زمان و شرایط گارانتی نیز برقرار باشد شرکت خود را موظف به تعویض دستگاه می‌داند. در صورت موجود نبودن دستگاهی با همان مدل، مشتری می‌تواند تلفن همراه معیوب را پس از پرداخت مابه‌التفاوت، با مدل بالاتری تعویض نماید.

‌۴-درصورتی‌که یک دستگاه تلفن همراه در طول مدت ضمانت، سه بار با ایرادی یکسان جهت تعمیر ارجاع داده شود، یا تعمیر دستگاه ارسالی به شرکت بیش از ‌۱۵روز کاری به طول بینجامد، ماکان-سرویس متعهد به تعویض آن دستگاه، با مدل همسان خود، می‌باشد.

۵- کلیه‌ی خدماتی که در شعب ماکان سرویس ارائه می‌شوند، به‌طور مثال قطعات تعویض شده در تعمیر تلفن همراه، تا ‌۶ماه دارای ضمانت هستند.

۶- ماکان سرویس تا ۵ سال پس از تاریخ فروش، پشتیبان و پاسخ‌گوی تامین قطعات برای مشتریان خود است.

۷- در تمامی شعبه‌های مجموعه، پس از تحویل فرم و دریافت کالا، رسید پذیرش به مشترکین ارائه می‌شود.

۸- شعب ماکان سرویس ملزم به ارائه‌ی فاکتور همراه با شرح و توضیح کارهای انجام شده بر روی دستگاه (چه در بازه‌ی زمانی گارانتی و چه بعد از اتمام آن) هستند.

‌۹- اعلام حدود هزینه‌ها قبل از آغاز تعمیرات، چه در زمان گارانتی و چه خارج از آن، از شرح وظایف اصلی شعب ماکان سرویس در سرتاسر کشور است.

۱۰- حداکثر زمان پاسخ‌گویی اولیه به مشتریان در صورت وجود ایرادهای نرم‌افزاری ۲ ساعت، مشکلات سخت‌افزاری ۲۴ ساعت و نیاز به بررسی بردهای فنی ۷۲ ساعت خواهد بود.

۱۱- اگر در حین تعمیر دستگاه عیب جدیدی مشاهده شود و شرایط و بازه‌ی زمانی گارانتی برقرار باشد محصول به‌صورت رایگان تعمیر خواهد شد؛ چنانچه دستگاه خارج از شرایط گارانتی باشد مراتب حداکثر طی ۲۴ ساعت به مشتری اعلام و شرایط جدید درخواستی وی اعمال می‌شود.

‌۱۲-اگر تعمیر دستگاه ارسالی بیش از ۷ روز زمان ببرد، به‌ازای هر روز تاخیر پنج روز به دوره‌ی گارانتی دستگاه اضافه خواهد شد.

‌۱۳- چنانچه یکی از مدل‌های گارانتی شده توسط ماکان سرویس از سوی شرکت سازنده فراخوان به جمع‌آوری یا تعمیر داده شود، شرکت نیز  خود را موظف می‌داند طی اطلاعیه‌ای در سایت‌ها و روزنامه‌های کثیرالانتشار، مراتب روند فراخوان را اعلام نماید.

‌۱۴-در صورتی‌که حین تعمیرات به دستگاه خسارتی وارد گردد، جبران آسیب وارده  به عهده‌ی ماکان سرویس می‌باشد.

شرایط ابطال گارانتی ماکان سرویس

• نگهداری نامناسب، استفاده ناصحیح و یا هرگونه آسیبی که موجب تغییر و خارج ساختن محصول از شکل عادی گردد.
• هرگونه تماس با مایعات که باعث نفوذ رطوبت به دستگاه شده باشد.
• اقدام به سرویس، تعمیر و یا هرگونه تغییر در محصول توسط کارشناسان فنی و تعمیرکارانی غیر از مجموعه‌ی ماکان سرویس
• تغییر یا دستکاری شماره‌ی سریال دستگاه (IMEI) در کارت گارانتی و یا گوشی
• مشکلات ناشی از دانلود و اجرای خدمات رسانه‌ای شرکت‌های متفرقه و یا خرابی‌‌های ناشی از نصب هرگونه نرم‌افزار که توسط شرکت سازنده تایید نشده باشد.
• ایجاد تغییرات در سیستم عامل دستگاه(روت کردن)
• انقضای تاریخ گارانتی به منزله‌ی ابطال آن می‌باشد. شایان ذکر است شروع مدت ضمانت، از تاریخ روز خرید دستگاه و فعال‌سازی آن در شبکه همتا و به مدت ‌۱۸ ماه می‌باشد.

روند درخواست گارانتی محصولات

ارتباط با پشتیبانی آنلاین

در درجه اول از طریق پنل کاربری خود با واحد پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

ثبت درخواست گارانتی

در صورتی که مشکل شما از طریق پشتیبانی برطرف نشد و نیازمند به ارجاع به واحد گارانتی دارد، کافیست بر روی گزینه محصولات کلیک کرده و پس از آن محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید و پس از بر روی گزینه درخواست گارانتی کلیک کنید. 
پس از آن می توانید درخواست گارانتی و شرح کوتاهی از مشکل را درج کرده و محصول را به نمایندگی اصلی شرکت ارسال کنید.

بررسی واحد تعمیرات

واحد تعمیرات با توجه به گزارش اولیه ای که توسط مشتری ارائه شده است، دستگاه را بررسی و پس از بررسی اولیه، گزارش اولیه خود را در سیستم ثبت می کند.

رفع مشکل یا تعویض محصول

واحد تعمیرات پس از بررسی های لازم، اقدام به تعمیر دستگاه خواهند کرد، در صورتی که دستگاه مورد نظر قابلیت تعمیر را نداشته باشد، با توجه به شرایط گارانتی، واحد تعمیرات درخواست تعویض دستگاه را خواهند داد.

آموزش فعال سازی دستگاه

هر دستگاه نیازمند فعالسازی (آکبند، انتقال مالکیت داده شده، دارای درخواست مسافری تأیید شده)، باید از طریق سامانه همتا با واردکردن شناسه(IMEI)، شماره سیم کارت و کد فعال سازی، برای سیم کارت مورد نظر فعال سازی شود.

جهت فعال سازی دستگاه، ابتدا لازم است تا به سامانه همتا متصل شوید.

از سه روش زیر می‌توان با سامانه همتا ارتباط برقرار نموده و فرآیند فعال سازی دستگاه را انجام داد:

  1. سایت اینترنتی به آدرس www.hamta.ntsw.ir
  2. کد دستوری #۷۷۷۷*
  3. اپلیکشین همتا

در این آموزش، مراحل انجام فرآیند فعال سازی دستگاه، با استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷* ارائه می‌شود.

 

مرحله یک:

ابتدا با سیم کارت دلخواه (جهت جلوگیری از فعال سازی اشتباه ترجیحاً سیم کارت خریدار باشد)، کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌گیری نموده و گزینه تماس را انتخاب کنید.

 

مرحله دو:

در این مرحله لازم است تا با ارسال عدد ۲، گزینه «فعالسازی» را انتخاب کنید.

 

مرحله سوم:

در مرحله بعدی، باید شناسه(IMEI) دستگاهی که قصد فعال سازی آن را دارید، وارد کنید.

شناسه(IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #۰۶#*، قابل‌ مشاهده است. برای انجام کلیه فرآیندها در سامانه همتا، باید ۱۵ رقم ابتدایی این شناسه(IMEI)، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و …) استفاده شود.

 

مرحله چهارم:

در این مرحله باید شماره سیمکارتی که قصد فعالسازی دستگاه با آن سیمکارت را دارید، وارد کنید.

 

مرحله پنجم:

در این مرحله باید کد فعالسازی را وارد کنید. کد فعالسازی یک عدد ۶ رقمی است که با صفر شروع نمیشود.

 

مرحله ششم:

در این مرحله پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که در آن شناسه(IMEI) و شماره سیمکارت وارد شده نمایش داده شده است. درصورتیکه اطلاعات این پیغام مورد تأیید شما است، عدد ۱ را وارد نمایید.

 

مرحله هفتم:

درنهایت پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که بیانگر فعال سازی موفق دستگاه با شناسه(IMEI) مربوطه، برای شماره سیمکارت ارائه شده است. این پیغام به صورت پیامکی نیز ارسال خواهد شد.

logo-samandehi