logo-hamrah-macan

لوازم جانبی Oculus Quest 2

Oculus-Quest-

همانطور که در مقاله های قبلی درمورد بهترین هدست های واقعیت مجازی ۲۰۲۱ و هدست واقعیت مجازی Oculus Quest 2 صحبت کردیم، در ادامه این مسیر، در این مقاله درباره لوازم جانبی Oculus Quest 2 صحبت کردیم؛ اگر دو مقاله قبلی برای شما مفید واقع شده، پس این مقاله هم برای شماکاربردی خواهد بود. پس همراه ما باشید!

و

به دنبال راه هایی برای بهبود تجربه VR خود در Oculus Quest 2 هستید؟ در اینجا ما لیستی از بهترین لوازم جانبی برای هدست واقعیت مجازی Oculus Quest 2 تهیه کردیم که مطمئنا برای شما مفید خواهد بود. این لوازم جانبی شامل کیف های حمل، بند سر و .. است.

Oculus Quest 2 یکی از داغ‌ترین هدست‌های واقعیت مجازی موجود در بازار در حال حاضر است. اما پس از مدتی استفاده از هدست، ممکن است از خود بپرسید که چه افزونه‌ها یا لوازم جانبی دیگری را می‌توانید بخرید تا تجربه خود را بهبود ببخشید و کارها را کمی روان‌تر کنید. این مقاله در این مرحله به شما کمک خواهد کرد!

بهترین کیف حمل برای Oculus Quest 2

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-1

با توجه به اینکه می‌توانید به راحتی به هدست آسیب بزنید یا لنزهای نوردهی را خراش دهید، تهیه یک قاب کاملاً ضروری است. کیس رسمی فروخته شده توسط فیس بوک را که در تصویر بالا می بینید، بسیار محکم است و ارزش توصیه را دارد البته در صورتیکه طراحی بیرونی نرم که شبیه تخم مرغ است را دوست داشته باشید.

از طرف دیگر، می‌توانید کیف حمل VR Cover را که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، امتحان کنید، که شبیه به کیف رسمی است، اما جادارتر و بزرگتر است.

این دو مدل معرفی شده از تمامی کیف های ارائه شده ارزانتر و مناسبتر است.

بهترین بند سر برای Oculus Quest 2

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-3

طراحی Quest 2 به کاربران این امکان را می‌دهد تا بند پارچه‌ای پیش‌فرض را با یک جایگزین راحت‌تر تعویض کنند، و گزینه‌های متفرقه زیادی برای انتخاب وجود دارد.

واضح ترین بند الیت فیس بوک است که در تصویر بالا مشاهده می شود، که دارای یک حلقه قابل تنظیم در پشت است تا به راحتی بند را محکم و یا شل کند و از یک قطعه لاستیکی بیضی شکل برای قرار گرفتن در پشت سر شما استفاده می کند.

در ابتدا، کاربران مشکلات مربوط به ترک و شکستن این بند را گزارش می‌کردند، اما فیس‌بوک ادعا می‌کند که این مشکل برطرف شده است. برخی از کاربران مشکلات مربوط به تسمه های Elite روز راه اندازی را تجربه کردند، اما ما تا کنون هیچ مشکلی با بند جایگزین، بند مدل جدیدتر نداشته‌اند.

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-4

گزینه های دیگر عبارتند از Kiwi Upgraded Elite Strap. کاربران این بند را امتحان کرده‌اند و متوجه شده‌اند که این بند قابل استفاده است، اما مکانیسم سفت کردن را در بند Elite رسمی فیس‌بوک ترجیح می‌دهند.

تعداد زیادی تسمه شخص ثالث دیگر در آمازون موجود است، مانند هدبند قابل تنظیم Orzero، بند سر BoboVR M2 یا Jayol Halo Strap.

بهترین بند با بسته باتری برای Oculus Quest 2

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-5

لوازم جانبی Oculus Quest 2

اگر می‌خواهید از Quest 2 برای جلسات طولانی‌تر استفاده کنید، به نوعی ترکیب بند و بسته باتری می‌خواهید تا بتوانید تا زمانی که ممکن است ادامه دهید.

VR Power 2 به عنوان وزنه تعادل و بسته باتری برای Quest 2 عمل می کند. با تسمه به پشت هدست، با متعادل کردن توزیع وزن، راحتی را بهبود می بخشد، در حالی که هدست را در حین استفاده شارژ می کند. این به شما امکان می‌دهد خیلی بیشتر از باتری Quest استاندارد در VR بمانید. اگر به دنبال بسته باتری Quest هستید، ممکن است بهترین گزینه باشد. و با بند استاندارد و Elite Strap (همانطور که در بالا مشاهده می شود) کار می کند.

همچنین بند رسمی Elite با بسته باتری از Oculus وجود دارد که با کیف حمل، همراه است. این نبد در هنگام بررسی بسیار عالی عمل کرد؛ اما این تسمه ها همان مشکلات گیرش را مانند Elite استاندارد داشتند. بند، که در بالا ذکر شد. و به همان ترتیب بالا، فیس‌بوک می‌گوید این مشکلات حل شده‌اند و همان پیشنهاد جایگزینی ۲ ساله را برای Elite Strap با بسته باتری ارائه می‌دهد.

بهترین نمایشگر پایه و هدست برای Oculus Quest 2

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-6

اگر یک مکان دائمی در خانه خود برای Quest 2 خود دارید، به چیزی برای قرار دادن آن نیاز خواهید داشت.

اولین گزینه توسط AMVR، در تصویر بالا است. من خودم این پایه را دارم و اگر چیزی ساده و ارزان می‌خواهید که با زیبایی سفید تمیز ترکیب شود و مطابقت داشته باشد، فوق‌العاده است. دو بازویی که کنترل‌کننده‌های لمسی را نگه می‌دارند نیز اختیاری هستند، بنابراین اگر ترجیح می‌دهید آنها را بردارید و کنترل‌ها را وارونه در کنار Quest قرار دهید، این نیز یک گزینه است.

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-7

گزینه دیگر، که در تصویر بالا نشان داده شده است، یک پایه مشابه کیوی است. کاربرانی که این پایه را امتحان کردند و راضی بودند و خاطرنشان کردند که کاملاً محکم است. نسبت به پایه AMVR کمی جعبه‌دارتر و ساده‌تر است، به خصوص اگر بخواهید کنترل‌کننده‌ها را آویزان کنید. همچنین در دو رنگ سیاه و سفید موجود است.

پایه شارژ Anker برای Oculus Quest 2

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-8

این هدست خود Quest 2 را شارژ می‌کند و با درپوش‌های باتری جایگزین و باتری‌های قابل شارژ ارائه می‌شود که به داک اجازه می‌دهد تا کنترل‌ها را به‌صورت بی‌سیم از طریق کاور شارژ کند. در مجموع، Anker می گوید این کیت باید بتواند تمام دستگاه های شما را در ۲.۵ ساعت شارژ کند.

پوشش های کنترلر لمسی برای Oculus Quest 2

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-9

دستگیره های کنترلر محافظت بیشتری برای کنترلرهای لمسی شما فراهم می کند. دستگیره های تصویر بالا متعلق به Kiwi هستند و در واقع جایگزین پوشش باتری کنترلر لمسی می شوند و پوسته ای را تشکیل می دهند که در سراسر صفحه کنترلر قرار می گیرد. این نه تنها محافظت بیشتری به شما می‌دهد، بلکه تسمه‌هایی شبیه به کنترل‌کننده‌های Valve Index نیز اضافه می‌کند، بنابراین می‌توانید کنترل‌کننده‌های خود را بدون گرفتن آن‌ها در تمام مدت متصل نگه دارید.

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-10

لوازم جانبی Oculus Quest 2

اگر به‌دنبال راه‌حل ساده‌تری هستید، دسته‌های AMVR روی کنترل‌کننده‌های لمسی شما مانند تصویر بالا می‌لغزند تا یک لایه محافظ لاستیکی و یک بند اساسی برای گرفتن در هر زمان فراهم کند. آنها کمی ارزان تر از Kiwi هستند، بنابراین اگر فقط می خواهید از کنترلر در برابر سقوط و ضربه محافظت کنید، ممکن است مناسب تر باشند.

پارچه تمیز کننده میکروفیبر

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-11

تمیز کردن لنزها می تواند تأثیر چشمگیری بر تجربه واقعیت مجازی شما داشته باشد. برخی از هدست‌ها با پارچه‌های تمیزکننده ارسال می‌شوند، اما Quest 2 اینطور نیست.

Oculus توصیه می کند لنزها را با یک پارچه میکروفیبر لنز نوری خشک پاک کنید، از مرکز لنز شروع کنید و به آرامی با حرکت دایره ای به سمت بیرون پاک کنید. فیس‌بوک می‌گوید دستمال‌های حاوی الکل و پاک‌کننده‌ها برای استفاده روی لنز توصیه نمی‌شوند، زیرا می‌توانند به دستگاه شما آسیب برسانند.

اگر لکه‌ای سرسخت باشد، فیسبوک می‌گوید کاربران می‌توانند پارچه را کمی نم دار کنند، اما به هیچ وجه نباید از الکل روی لنز استفاده کرد.

VR-Ready PC

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-12

این ممکن است غیر متعارف ترین لوازم جانبی در این لیست باشد، اما رایانه شخصی VR-ready واقعاً یکی از بهترین (و گران ترین) لوازم جانبی Oculus Quest 2 است که می توانید بخرید. رایانه شخصی VR-ready به شما امکان می دهد محتوای رایانه شخصی واقعیت مجازی (مانند Half-Life: Alyx و Skyrim VR) را در Oculus Quest یا Quest 2 از طریق USB در Oculus Link یا به صورت بی سیم با استفاده از Air Link یا Virtual Desktop پخش کنید.

اکثر رایانه‌های شخصی آماده واقعیت مجازی متشکل از اجزای پیشرفته یا معمولی که برای دستگاه‌های بازی استفاده می‌شوند باید با Oculus Link کار کنند، اما می‌توانید با مقایسه قطعات پیشنهادی خود یا دستگاه موجود خود با این لیست سازگاری Link از Oculus آن را دوباره بررسی کنید.

به عنوان مثال، این رایانه شخصی iBUYPOWER نیازهای واقعیت مجازی را برآورده می کند و به خوبی با Quest 2 مطابقت دارد. اگرچه این تنها گزینه نیست و با جست و جو می توانید گزینه های بیشتر و یا شاید بهتری را نیز پیدا کنید.

کابل سازگار با لینک Oculus

اگر رایانه شخصی VR آماده دارید و می‌خواهید از Oculus Link با اتصال سیمی پایدار استفاده کنید، به کابل مناسب نیاز دارید.

با Oculus Link می توانید از انواع کابل های مختلف استفاده کنید. فیس بوک کابل نوری USB 3.0 C به C Oculus Link با کیفیت بالا، نازک و انعطاف پذیر ۵ متری خود را نیز به بازار عرضه کرده است.

علاوه بر آن، هر سیم USB 2.0 یا بالاتر کار خواهد کرد. Oculus اشاره می‌کند که «عملکرد شما می‌تواند هنگام جابجایی به اتصال USB 3.0 بهبود یابد»، اما جزئیات بیشتری ارائه نمی‌کند. لازم است درباره کابل PartyLink بگوییم که به خوبی کار می‌کند، و فیس‌بوک نیز این کابل Anker را به‌عنوان جایگزینی برای گزینه شخص اول خود رسماً توصیه می‌کند.

با این حال، در واقع، هر کابل ۲.۰ یا بالاتر از یک مارک معتبر باید به خوبی کار کند اما با ۳.۰ و بالاتر، بهترین نتایج را دریافت خواهید کرد. همچنین ممکن است لازم باشد یک آداپتور USB C به A بخرید (که همچنین باید مشخصات USB 2.0 یا بالاتر باشد) تا کابل را به رایانه خود وصل کنید، بسته به اینکه آیا یک درگاه USB-C بومی روی آن وجود دارد یا خیر.

تنها توصیه ما این است که به مارک های معتبر پایبند باشید و از آنها خرید کنید.

باطری های قابل شارژ

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-14

لوازم جانبی Oculus Quest 2

کنترل‌کننده‌های Oculus Touch هر کدام از یک باتری AA استفاده می‌کنند، بنابراین اگر از Quest خود زیاد استفاده می‌کنید، درواقع به باتری ها فشار وارد می کنید. برای صرفه جویی در دراز مدت و کمک به محیط زیست، ارزش سرمایه گذاری روی باتری های AA قابل شارژ با کیفیت را دارد.

یک بسته ۲ تا ۴ باتری AA قابل شارژ و شارژر همراه آن فقط حدود ۱۰ تا ۲۰ دلار در آمازون است، اما نوع جدیدی از باتری قابل شارژ نیز وجود دارد که با دادن دوشاخه های میکرو USB برای شارژ مستقیم باتری ها، راحت تر نیز است. اگر دومی را با شارژر چند دستگاهی زیر ترکیب کنید، یک ایستگاه شارژ همه کاره برای Quest خود تنها از یک پریز دیواری خواهید داشت.

شارژر دیواری Multi-Device

Oculus Quest با یک سوکت دیواری برای شارژ دستگاه شما ارائه می شود، اما اگر می خواهید چندین چیز را همزمان شارژ کنید، ما این شارژر دیواری چند دستگاهی را از Anker توصیه می کنیم. نه تنها دارای یک پورت USB C است که به شما امکان می دهد از کابل بلند ۵ متری موجود در Quest استفاده کنید، بلکه دارای ۴ پورت USB اضافی نیز هست.

اگر در ترکیب با باتری های قابل شارژ USB فوق استفاده شود، می توانید همزمان از یک پریز برای شارژ مجدد Quest و کنترلرهای خود استفاده کنید.

Chromecast

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-16

اکنون ارسال Quest به دستگاه دیگری آسان‌تر از همیشه است، می‌توانید از oculus.com/cast در مرورگر خود بازدید کنید یا از برنامه تلفن همراه Oculus استفاده کنید. حتی متوجه شده ایم که ارسال محتوا به تلویزیون نسبت به رایانه، تلفن یا رایانه لوحی، تجربه تماشای بهتری است.

برخی از تلویزیون‌ها دارای قابلیت Chromecast داخلی هستند، یا ممکن است قبلاً یک دستگاه مجهز به Chromecast متصل به تلویزیون خود داشته باشید، اما اگر نه، باید Chromecast بخرید.

دو نوع Chromecast وجود دارد: Chromecast و Chromecast Ultra

تنها تفاوت بین این دو این است که دومی به شما امکان پخش محتوای ۴K را می دهد. Quest هنگام پخش جریانی ۴K خروجی نمی‌دهد، بنابراین احتمالاً هیچ تفاوتی در آنجا نخواهید دید. با این حال، اگر تلویزیون ۴K دارید، Ultra بهترین کیفیت جریان را برای اکثر رسانه های Chromecast دیگر مانند Netflix و YouTube در اختیار شما قرار می دهد.

لوازم جانبی پوشش VR

پوشش VR مدتی است که وجود داشته است و به دلیل ساخت لوازم جانبی طراحی شده برای بهبود بهداشت هدست و راحتی در برابر صورت شناخته شده است. ما تعدادی از پوشش‌ها، تسمه‌ها و جایگزین‌های رابط صورت مخصوص Quest را که امحان خود را پس داده اند را برای شما معرفی خواهیم کرد تا خرید مطمئن و راحتی را تجربه کنید.

با این حال، اگر هنگام استفاده از VR عرق خواهید کرد، جایگزین‌های رابط صورت بهترین گزینه هستند.

پوشش لنز

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-18

لنزها یکی از آسیب‌پذیرترین بخش‌های هدست Quest هستند، لنزها به راحتی با نور مستقیم آفتاب صدمه میبینند و در این بین پیکسل های نمایشگر آن نیز می سوزد.

ما برخی از محافظ‌های لنز را امتحان کرده‌ایم، مانند این مورد از Orzero، و متوجه شدیم که روی Quest 2 (و سایر هدست‌ها) به خوبی کار می‌کنند تا از نور خورشید و گرد و غبار محافظت کنند.

نکته: هنگام استفاده از محافظ لنز، ممکن است مجبور شوید هدست را به طور کامل خاموش کنید یا تنظیمات برق آن را تغییر دهید، زیرا آنها می توانند حسگر مجاورت هدست را فعال کنند.

Earbuds یا Headphones

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-19

همه هدست‌های Oculus Quest و Quest 2 دارای یک سیستم صوتی هستند که صدا را از ناحیه سر بند آزاد می‌کند، که به خوبی به عنوان یک راه‌حل اولیه و آماده کار می‌کند. با این حال، بسیاری از صداهای دقیق با این روش از بین می روند و به گوش شما نمی رسند. آیا می دانستید، برای مثال، صداهای محیطی در منطقه اصلی Oculus Quest وجود دارد؟ ممکن است با تجربه صوتی خارج از جعبه در Quest چنین چیزی نشنیده باشید.

برای Quest 1 (که دارای دو جک هدفون است، یکی در دو طرف)، می توانید به سراغ این هدفون های عجیب و غریب رسمی بروید (که در دو قطعه جداگانه با سیم های بسیار کوتاه عرضه می شوند) یا این گزینه مشابه اما ارزان تر از Kiwi انتخاب کنید.

اگر Quest 2 دارید، ما به جای آن، هدفون های Amavision را (تصویر بالا) به شرط در دسترس بودن، توصیه می کنیم. آنها طوری طراحی شده اند که طناب گوش چپ کوتاه تر باشد، زیرا نزدیک ترین طرف به جک هدفون است.

لوازم-جانبی-Oculus-Quest-2-همراه-ماکان-20

اگر به دنبال چیزی برای پوشاندن راحت‌تر گوش‌هایتان هستید، می‌توانید هدفون‌هایی را امتحان کنید که روی بند Quest 2 قرار می‌گیرند. گزینه‌هایی مانند MYJK وجود دارد و یا می‌توانید چیزی برتر را انتخاب کنید، مانند VR Ears از Rebuff Reality، که ما آن را امتحان کردیم و متوجه شدیم که کمی بیشتر به صدا/بلندی اضافه می‌کند.

یکی دیگر از گزینه های برتر، این هدست رسمی (تصویر بالا) است که توسط Oculus با همکاری لاجیتک منتشر شده است، که صدایی با کیفیت بالا را از طریق هدفون های روی گوش کاملاً محصور کننده ارائه می دهد.

 

منبع: سایت uploadvr

logo-samandehi