Red-Logo

معرفی مچ بند هوشمند ۶ هواوی

Introducing-the-Huawei--smart-wristband

در ادامه بررسی ها محصولات هواوی، این بار به بررسی مشخصات مچ بند هوشمند ۶ هواوی میرسیم. شاید اینطور به نظر برسه که طراحی و تولید ساعت هاو مچ بندهای هوشند به بن بست رسیده و دیگه فناوری جدیدی نمی تونه به اون ها اضافه بشه تا کاربر رو ترغیب به خرید کنه! اما هواوی همیشه یه راه حل جدید داره تا طرفداران خودش رو حفظ کنه. حالا بریم سراغ موضوع اصلی..!

 

به نظر می رسد که بهبود ردیاب های تناسب اندام در حال حاضر دشوار است: مدل های موجود در بازار انواع عملکردها را ارائه می دهند و نسخه های جدید اغلب فقط بهبودهای زیبایی را دریافت می کنند. با این وجود، مهندسان HUAWEI موفق شدند این گجت پوشیدنی را جالب‌تر کنند – Band 6 به یک صفحه نمایش بزرگ AMOLED مجهز شده بود که مرز بین ساعت‌های هوشمند و دستبندها را بیشتر محو می‌کند.

مشخصات-مچ-بند-هوشمند-6-هواوی-همراه-ماکان-1

مشخصات مچ بند هوشمند ۶ هواوی

فقط یک مچ بند نیست!

وضعیت بگونه ای است که مچ بندهای هوشمند جدید به ندرت می توانند کاربر را تحت تاثیر قرار دهند و یا متعجب کنند، اما HUAWEI این کار را انجام داد. افتخار اصلی این محصول یک ماتریس AMOLED با قطر ۱.۴۷ اینچ است که تمام پنل جلویی دستگاه را اشغال می کند. صفحه نمایش آن حدود یک و نیم برابر بزرگتر از مدل قبلی است. Band 6 کمی بزرگتر از دستبندهای کلاسیک است، اما به طور قابل توجهی کوچکتر از یک ساعت هوشمند است.

پانل بزرگ خواندن اعلان ها و ردیابی نتایج تمرین را آسان تر می کند. بسیاری از پیام های پیام رسان بدون پیمایش اضافی قابل مشاهده هستند؛ متن معمولاً به طور کامل در یک صفحه قرار می گیرد.

مشخصات-مچ-بند-هوشمند-6-هواوی-همراه-ماکان-2

وضوح ماتریس ۱۹۸×۳۶۸ پیکسل است. صفحه نمایش روشن و متضاد حداکثر زاویه دید را ارائه می دهد، اطلاعات در هوای آفتابی و با نور زیاد، کاملا خواناست. با انتخاب یک صفحه مناسب در تنظیمات، می توانید یک دستبند ورزشی را به یک اکسسوری مد تبدیل کنید که به اندازه یک ساعت مچی به نظر می رسد.

HUAWEI Band 6 حالت نمایشگر همیشه روشن ندارد. حداکثر زمان روشنایی ۲۰ دقیقه است. پس از آن، صفحه نمایش خاموش می شود، برای فعال کردن آن باید دست خود را بالا ببرید یا یک دکمه فیزیکی را فشار دهید.

روشنایی باید به صورت دستی تنظیم شود و یکی از پنج سطح موجود انتخاب شود.

اما در عین حال، دستبند راحت است. شکل منحنی قاب، تناسب راحت با دست را فراهم می کند. ابعاد آن نیز متناسب است. این بند از سیلیکون نرم بادوام ساخته شده و یک تکه نیست، بلکه از دو قسمت تشکیل شده است که از طرفین به کیس متصل می شود. اگر می خواهید یک بند با رنگ یا متریال متفاوت روی دست خود داشته باشید، با دستکاری های ساده می توان آن را به راحتی باز کرد و تغییر داد.

مشخصات-مچ-بند-هوشمند-6-هواوی-همراه-ماکان-3

مشخصات مچ بند هوشمند ۶ هواوی

رابط و کنترل

کار با منو، روی صفحه لمسی انجام می شود. یک کلید در کنار کیس وجود دارد که صفحه را روشن می کند، اگر قبلا خاموش بود، کاربر را از هر نقطه ای از سیستم به صفحه شروع باز می گرداند و منوی اصلی را باز می کند.

رابط کاربری ساده است: ویجت های قابل تنظیم در سمت چپ و راست با اطلاعات مختلف وجود دارد. با کمک کشیدن انگشت به بالا، اعلان های از دست رفته باز می شوند و با کشیدن انگشت به پایین پرده ای از پارامترهای سریع ظاهر می شود. در منوی اصلی، برنامه های از پیش نصب شده مانند ساعت زنگ دار و آب و هوا وجود دارد. ابزارهای شخص ثالث (Third-party) هنوز نمی توانند دانلود و لود شوند.

مشخصات-مچ-بند-هوشمند-6-هواوی-همراه-ماکان-4

برای استفاده کامل از دستبند تناسب اندام، باید برنامه اختصاصی “سلامت” را که در iOS و اندروید ارائه شده است، در گوشی خود دانلود کنید. همگام سازی از طریق بلوتوث ۵.۰ انجام می شود. در این برنامه می توانید آمار فعالیت بدنی را مشاهده کنید، گجت را در محدوده وسیعی سفارشی سازی و مطابق میل خود تنظیم کنید و تمرینات خود را پیگیری کنید.

حدود ۱۰۰ صفحه برای دارندگان ردیاب ورزشی موجود است. هر کس صفحه اصلی را به دلخواه خود پیدا می کند: هم گزینه های حداقلی وجود دارد و هم با اطلاعات مختلفی برای چشم ها بارگذاری می شود.

مشخصات-مچ-بند-هوشمند-6-هواوی-همراه-ماکان-5

مشخصات مچ بند هوشمند ۶ هواوی

اعلان‌ها به سرعت و بدون تاخیر برای شما بر روی صفحه ساعت به نمایش درمی آیند. شما نمی توانید به پیام ها پاسخ دهید، فقط می توانید آنها را بخوانید. کاربران گوشی های هوشمند اندرویدی می توانند آهنگ های موسیقی را روی دستبند تغییر دهند که متاسفانه این ویژگی در iOS در دسترس نیست.

انواع سنسورها

این محصول جدید ضربان قلب را به صورت شبانه روزی کنترل می کند، سطح اکسیژن خون را کنترل می کند و کیفیت خواب را تجزیه و تحلیل می کند. این گجت همچنین میزان استرس را تعیین می کند. علاوه بر آن، الگوریتم‌ها فعالیت نبض و حرکت را تجزیه و تحلیل می‌کنند و اطلاعات آماری در مورد وضعیت کاربر، آرام یا در موقعیت استرس‌زا، ارائه می‌دهند.

مانند سایر ردیاب های تناسب اندام، HUAWEI Band 6 گام های برداشته شده، کالری سوزانده شده و مسافت طی شده را می شمارد. این دستگاه به طور خودکار ۱۰ نوع فعالیت از جمله دویدن و دوچرخه سواری را تشخیص می دهد. بخش “آموزش” ۹۶ تمرین ورزشی را ارائه می دهد که به شما امکان می دهد وضعیت بدنی خود را با دقت بیشتری ارزیابی کنید. حفاظت کامل در برابر آب وجود دارد. با این مچ بند نه تنها می توانید دوش بگیرید، بلکه می توانید تا عمق ۵۰ متری شیرجه بزنید.

مشخصات-مچ-بند-هوشمند-6-هواوی-همراه-ماکان-6

برای چنین دستگاه میان رده ای، دقت اندازه گیری مراحل و ضربان قلب بالا است؛ عملاً هیچ تفاوتی در عملکرد با مدل های ورزشی گران تر وجود ندارد.

هنگام اندازه گیری اکسیژن در خون، هشداری به نظر می رسد که داده ها نباید برای اهداف پزشکی استفاده شوند. سازنده خاطرنشان می کند که ردیاب تناسب اندام را نمی توان برای تشخیص بیماری ها، تشخیص و تجویز درمان استفاده کرد. تمام اندازه گیری های ابزار فقط برای مرجع شخصی است.

این دستگاه از فناوری ردیابی خواب مسئولیت TrueSleep 2.0 بهره میبرد.

مرحله استراحت به چند دوره تقسیم می شود: خواب عمیق، سبک یا REM و همچنین بیداری. می توانید هر روز صبح خلاصه ای با نکاتی برای بهبود کیفیت خواب خود دریافت کنید. یکی دیگر از ویژگی های مفید ساعت زنگ دار هوشمند است. مالک فاصله زمانی بیدار شدن را تعیین می کند و خود لوازم جانبی بهترین لحظه را برای این کار انتخاب می کند.

مشخصات-مچ-بند-هوشمند-6-هواوی-همراه-ماکان-7

مشخصات مچ بند هوشمند ۶ هواوی

آناتومی

HUAWEI Band 6 با استفاده متوسط ​​تا ۱۴ روز دوام می آورد و اگر ردیابی همه نشانگرها را روشن کنید، تا ۱۰ روز! در طول یک هفته آزمایش، دستگاه تنها ۵۰٪ تخلیه شد و این آمار، با یک مانیتور ضربان قلب دائما کار می کند، سه تمرین شدید تنیس و چند سفر دوچرخه سواری روزانه است.

شارژ مغناطیسی با یک حرکت ساده دست متصل می شود. نیازی نیست کیس را از بند جدا کنید. شارژ سریع نیز ارائه شده است. باتری تنها در ۵ دقیقه انرژی خود را برای ۲ روز خودکار دوباره پر می کند.

مشخصات-مچ-بند-هوشمند-6-هواوی-همراه-ماکان-8

مشخصات

۴۳ x 25.4 x 10.99 mm ابعاد
۱۸ گرم (بدون بند) وزن
کیس: پلاستیکی

بند قابل جابجایی: سیلیکونی

متریال
۱.۴۷ اینچ

AMOLED

۱۹۸×۳۶۸ رزولوشن

۲۸۳ ppi

صفحه نمایشگر
۱۸۰ میلی آمپر ساعت باتری
مانیتور ضربان قلب

پالس اکسیمتر

شتاب سنج

سنسورها
ضد آب

نظارت مداوم بر اکسیژن خون

تشخیص سطح استرس

پایش ضربان قلب TruSeen 4.0

نظارت بر خواب TruSleep

ردیابی خودکار ۱۰ تمرین

ویژگی ها

مشخصات-مچ-بند-هوشمند-6-هواوی-همراه-ماکان-9

HUAWEI Band 6 برای همه افرادی که می خواهند دستگاهی کاربردی برای نظارت بر فعالیت بدنی و شاخص های اولیه سلامتی داشته باشند مناسب است. این گجت در یک بدنه جمع و جور پیچیده شده است، دارای صفحه نمایش بزرگ و روشن است.

موضوع هزینه نیز مهم است این مسئله در مچ بندهای تناسب اندام بسیار رقابتی است. کاربر با خرید این مچ بند تنها چیزی که از دست می دهد ماژول های NFC و GPS است.

 

منبع: سایت ۴pda